Севиля победи с 1:0 като домакин Реал Сосиедад в двубой от 36-ия кръг на Примера. Победното попадение дойде от дузпа, която беше реализирана от Евен Банега в 47-ата минута.

Срещата започна равностойно и двата състава започнаха да създават положения още от началните минути, но през тази първа част голове нямаше.

В 47-ата минута след нарушение срещу Сандро беше отсъдена дузпа, която Банега не пропусна да реализира.

Пет минути по-късно Сандро имаше възможност да удвои преднината на домакините, но вратарят на Реал спаси.

До края на двубоя гостите опитаха да стигнат до изравняването и точката, но това не се случи и Севиля спечели двубоя. След него тимът има 51 точки и заема 7-ото място, а Реал Сосиедад е на 10-ото място с актив от 46.