Севиля и Алавес поделиха точките след равенство 2:2 в мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига.

Виктор Лагуардия даде преднина на гостите в петата минута, но Лукас Окампос изравни в 38-та минута. Дълбоко в добавеното време на първата част Хоселу от дузпа върна аванса на Алавес. Все пак, Иван Ракитич с гол в продължението на срещата донесе точката на андалусийци.

Съставът оглави временно класирането с 28 точки – толкова има и втория Реал Сосиедад, а Реал Мадрид е с 27 и с мач по-малко и от двата състава. Алавес спечели нова престижна точка при визита след тази срещу Барселона по-рано през кампанията – с нея отборът заема 14-а позиция с 14 пункта.

За Севиля предстои домакинство на Волфсбург в Шампионска лига, преди тимът да гостува на Реал Мадрид в първенството. Алавес е домакин на Селта.