Севиля и Бока Хуниорс играха в памет на Антонио Пуерта в осмото издание на трофея посветен на негово име. Аржентинският гранд спечели мача с 4:3. Двубоят се игра на стадион „Рамон Санчес Писхуан“. Срещата започна с минута мълчание в памет на защитника на андалусийския отбор.

Пуерта почина през август 2007 година, след като колабира на терена в мач от първия кръг на местното първенство срещу Хетафе. Играчът така и не успя да се възстанови след двата поредни инфаркта.

Бенедето откри резултата за Бока Хуниорс в 25-та минута.

Севиля изравни резултата с попадение на Стивън Н'Зонзи в 30-та минута.

Аржентинският гранд отново излезе напред в резултата след попадение на Павон в 37-та минута.

Карлос Тевес направи резултата 3:1 в полза на Бока Хуниорс в 60-та минута.

Колоджейджак намали изоставането на Севиля в 83-та минута.

Лусиано Вието изравни резултата в 89-та минута.

Карлос Тевес донесе победата за Бока Хуниорс с втория си гол в мача, който бе отбелязан в четвъртата минута на добавеното време на срещата.

След последния съдийски сигнал в мача синът на Антонио Пуерта – Айтор постави цветя в памет на своя баща заедно с капитаните на Севиля и Бока Хуниорс – Висенте Ибора и Карлос Тевес на мястото, на което защитникът припадна на терена, след като получи инфаркт.