Севиля и Атлетико Мадрид не успяха да се победят в голямото дерби на 18-ия кръг в Ла Лига. Вторият и третият във временното класиране завършиха при 1:1 на "Рамон Санчес Писхуан" в Андалусия, което запази позициите и разликата между двата тима.

За Севиля успехът бе задължителен, за да може тимът да изпревари съперника от втората позиция. След хикса обаче момчетата на Пабло Мачин остават 3-ти с актив от 33 точки. "Дюшекчиите" са 2-ри с 2 повече (35 т.). Равенството дава възможност на лидера Барселона (37 т.) да увеличи аванса си при успех над Хетафе по-късно в неделя вечер.

Севиля - Атлетико Мадрид

източник: Gulliver/GettyImages

Уисам Бен Йедер даде преднина на домакините в 37-та минута след подаване на Карисо. Атлетико обаче се върна в мача още до края на първата част, когато виртуозен удар на Антоан Гризман от пряк свободен удар изпрати гостите у дома с точка.

Най-любопитната промяна в схемата на Атлетико бе поставянето на Саул Нигес като ляв бек. Атаката на домакините пък водеха голмайсторите Уисам Бен Йедер и Андре Силва.

Срещата започна без особени фанфари. Постепенно домакините взеха инициативата и постави под напрежение своя съперник. В 27-ата Антоан Гризман отправи първи опасен шут към вратата на Севиля, но Вацлик се разтегна и изби.

В 37-ата минута Навас направи пореден силен рейд отдясно и центрира ниско отдясно. Там Карисо отклони към Бен Йедер, който с обръщане матира Облак за 1:0.

В края на първата част обаче Атлетико получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Гризман, който прехвърли стената и порази мрежата с 8-ия си гол в Ла Лига (общо 12-ти през сезона във всички турнири). Така французинът вкара в четвърти пореден мач за мадридчани.

В 53-ата Пабло Сарабия шутира от дъгата, но Облак улови. В 59-ата Анхел Корея стреля от 25 метра, пращайки топката в аут.

В 68-та минута Бен Йедер получи на метри пред вратата. Ударът му с левия крак в обратния ъгъл обаче премина на милиметри встрани от далечния страничен стълб.

Последваха две страхотни изяви на вратарите на двата тима. В 80-ата минута Куинси Промес стреля мощно от над 20 метра, но Облак се намеси. Две минути по-късно Антоан Гризмна пропусна изключителен шанс, след като бе изведен сам срещу Вацлик. Техничният му удар с левия крак обаче бе отразен вещо от чешкия страж на домакините.

В 89-ата Томас стреля мощно от над 25 метра, но Вацлик сложи ръка на пътя на топката и изби в корнер, което финализира равенството между двата тима.

Севиля - Атлетико Мадрид 1:1

1:0 Уисам Бен Йедер 37'

1:1 Антоан Гризман 45'

Състави на двата отбора:

Севиля: Томаш Вацлик, Йорис Наньон (Ибрахим Амаду 90'), Даниел Карисо, Серхи Гомес, Хесус Навас, Пабло Сарабиа (Куинси Промес 79'), Евер Банега, Роке Меса, Серхио Ескудеро, Уисам Бен Йедер (Брайън Салватиера 93'), Андре Силва

Треньор: Пабло Мачин

Атлетико Мадрид: Ян Облак, Хуанфран, Стефан Савич, Диего Годин, Саул Нигес, Коке, Томас Партей, Родри, Тома Лемар (Витоло 60') Анхел Кореа (Франсиско Монтеро 79'), Антон Гризман

Треньор: Диего Симеоне

Главен съдия: Антонио Мигел Матеу Лаос