Отборът на Севиля, който прекара голяма част от сезона в и около зоната на изпадащите, се изкачи на 11-о място в класирането на испанското футболно първенство, след като се наложи с 1:0 над Атлетик Билбао в последния мач от 31-вия кръг.

Единственото попадение за гостите то Андалусия реализира Лукас Окампос, който бе точен от дузпа в продължението на мача. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на защитника Йерай Алварес в собственото му поле.

Домакините от Билбао могат много да съжаляват, че пропуснаха да вземат не само една, а пълния комплект от три точки, тъй като два техни гола бяха отменени още през първото полувреме. Неко Уилямс и Горка Гурусета пратиха топката във вратата на Севиля съответно в осмата и в 16-ата минута, но и при двата гола бе отсъдена засада.

С третата си поредна победа в Ла Лига Севиля събра 41 точки и вече е на десет над зоната на изпадащите. Атлетик Билбао е седми с 46 точки.