Отборът на Виляреал спечели домакинството си на Леванте с 2:1 и по този начин успя да се настани на шестата позиция, даваща право на участие в Лига Европа. Жерард Морено изваде домакините напред в 9-ата, но в 6-ата Борха Майорал изравни. Пет минути след това обаче Май Гомес донесе трите точки на домакините. Това бе четвърти пореден мач без загуба за домакините в първенството.

Резултатът бе открит в деветата минута, когато Пако Алкасер подаде към Жерард Морено, който стреля към далечния ъгъл от десетина метра и отбеляза - 1:0.

В 51-ата минута Мой Гомес можеше да си отбележи автогол, след като нацели греда след изпълнение с глава.

Пет минути след това Карлос Клерк центрира добре отляво и на далечната греда Борха Майорал с шпагат отблизо отклони топката в мрежата за 1:1.

В 61-ата Жерард Морено подаде за Мой Гомес, който шутира от двайсетина метра и реализира в левия ъгъл на вратаря, за да оформи крайния от 2:1.

Виляреал събира 38 точки и е на шестата позиция, докато Леванте са 11-ти с 29. В следващия кръг „жълтата подводница“ гостува на Атлетико Мадрид, а валенсианци приемат Реал.