Селта Виго записа инфарктна победа в гостуването си на Реал Бетис с 4:3 в истински трилър от 20-ия кръг на испанската Ла Лига. Срещата премина през множество обрати, а драмата остана до последния съдийски сигнал.

Гостите първи поведоха в резултата чрез Йорген Странд Ларсен още в шестата минута, но след това допуснаха обрат след головете на Хуанми в десетата и на Серхио Каналес в 23-ата минута.

Селта обаче успя да възстанови равенството още преди почивката чрез Габриел Вейга в 42-ата минута.

След почивката головото шоу продължи. Габриел Вейга даде нов аванс на тима от Виго в 56-ата, а в 70-ата минута Дзоузеф Айду вкара за 2:4.

Бетис се върна в двубоя в 84-ата минута, когато Набил Фекир реализира точна дузпа.

До края на двубоя нови попадения не паднаха, но нервите взеха връх в добавеното време, което продължи цели 13 минути. Тогава главният съдия Карлос Дел Серо Гранде на няколко пъти показа жълт картон на футболисти от двата отбора и дори изгони Луис Енрике за удар без топка срещу Яго Аспас.

В крайна сметка Селта записа изключително важен успех в битката за своето оцеляване. Тимът от Виго вече заема 11-ото място с 23 точки, но остават близо до опасната зона – само на четири от първия тим под чертата Кадис. Бетис пък остава на шестата позиция с 31 точки, на четири от четвъртия Атлетико Мадрид. В следващия кръг Селта приема именно „дющекчиите“, докато севилци, които записаха второ поредно поражение, гостува на Алмерия.