Селта Виго се наложи с 3:1 като гост срещу Еспаньол в двубой от 26-ия кръг от испонското футболно първенство.  Галисийците поведоха в резултата чрез Габриел Вейга в 26-ата минута на срещата след асистенция на Карлес Перес.

В последните секунди на първата част Яго Аспас се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Леандро Кабрера. В 82-ата минута Карлес Перес също се разписа и даде спокойствие за гостите от Виго. Те се намират на десето място във временното класиране.

Каталунците, които са на 16-та позиция в Примера дивисион, реализираха почетен гол чрез Хосе Грагера три минути преди изтичане на редовното време на двубоя. По-късно тази вечер Атлетико Мадрид приема Валенсия, а в неделя лидерът в класирането е домакин на шампиона от миналия сезон Реал Мадрид.

Автор: Асен Даскалов/БТА