Селта продължава възхода си в Ла Лига, записвайки втора поредна победа на сметката си, с която се измъкна от опасната зона. Тимът от Виго взе трите точки в гостуването си на Атлетик Билбао от 12-ия кръг с успех с 2:0 с голове на Уго Майо в 61-ата и Яго Аспас в 78-ата минута.

Първото полувреме бе доста постно с малко интересни моменти. Домакините бяха по-активни, но доста неточни в завършващата фаза.

През втората част Селта взе превез и успя да изкове победата си. В 61-ата минута при едно центриране в наказателното поле Санти Мина свали с глава към Уго Майо, който отблизо също с глава се разписа за 0:1.

В 78-ата минута вратарят Унай Симон направи груба грешка, подавайки топката на съперников играч, който подаде към Яго Аспас, а нападателят отблизо вкара за 0:2.

Така Селта взе ценни три точки и вече има 14 в актива си, като тимът се изкачи до 14-ото място в класирането. Атлетик Билбао пък запазва 9-ата си позиция със същия актив, но с по-добра голова разлика.