Селта и Барселона завършиха при резултат 2:2 в мач от 32-я кръг на Ла Лига. Това бе шесто поредно гостуване за шампионите във Виго, в което не успяват да победят. От 2015 година насам те нямат успех на "Балаидос". Най-болезненият резултат датира от 23 септември 2015, когато Селта разгромява "лос кулес" с 4:1.

Във втората минута Фати нахлу мощно отляво в наказателното поле, но в последния момент преди да стреля бе спрян от Аидо.

Пета минута, свободен удар за Барселона. Меси центрира от десния фланг, но противников играч изби в корнер. При последвалото изълнение Пике бе намерен на близката греда и удари горния стълб с глава.

2 минути след това Смолов стреля с десния крак, но Семедо блокира - корнер. Късото изпълнение обаче не доведе до никаква опасност и каталунците си върнаха топката.

Капитанът Лионел Меси не се е разписвал на "Балаидос" от 2013 година насам, когато двата състава завършиха 2:2.

Именно той намери пространство за шут, но опитът му бе блокиран - ъглов удар. Рики Пуч получи топката впоследствие, но стреля далеч от дясната греда.

В 14-ата минута Семедо центрира от дясното крило, но Мендес изби в ъглов удар, който обаче не доведе до нищо интересно.

Към 17-ата минута притежанието на топката е 25 към 75 % за гостите.

19-та минута и нов свободен удар за Барса, след като Видал бе повален на земята. Меси привидно стреля, но Суарес засече с глава и уругваецът отбеляза 12-ия си гол през този сезон в Ла Лига.

В 24-ата минута Мендес бе изведен един на един срещу Тер Стеген, но мерникът му изневери в най-важния момент - греда.

В 43-ата минута Аспас се полакоми при една контраатака и можеше да подаде на Смолов, който бе сам фронтално срещу Тер Стеген, но не го стори и защитата на гостите спря испанския национал.

В последната минута на първата част Меси опита изненада и шутира директно от корнер, но Рубен реагира светкавично.

В 49-ата минута Семедо опита удар с левия крак, но той мина високо над вратата.

60 секунди по-късно Селта изравни. Домакините отнеха топка в центъра. Окай напредна бързо напред и подаде в центъра на наказателното поле към непокрития Смолов, който без проблем заби топката във вратата.

Барселона обаче реагира. В 68-ата минута Суарес получи топката с гръб към вратата от Меси, завъртя се и мигновено стреля в долния десен ъгъл на Рубен по неспасяем начин - 1:2!

В 75-ата минута Меси получи възможност да изпълни пряк свободен удар от 25 метра дистанция. Той потърси левия ъгъл, но топката рикошира в стената - корнер. След него обаче Рубен боксира смело.

В 80-ата минута Аспас намери с пета в наказателното Нолито, който стреля по земя, но слабо и Тер Стеген спаси.

В 87-ата минута Пике извърши фаул в опасна близост до пеналтерията. Аспас се засили отдалеч и с магическо изпълнение преодоля стената и остави Тер Стеген да изгледа топката как влиза във вратата му за 2:2.

В 90-ата минута Меси изсипа топката в наказателното от фаул, но всички се разминаха с нея.

В последната минута Нолито можеше да донесе победата на своя отбор, но ударът му бе слаб и в Тер Стеген.

Стартова 11-ка на Селта: Рубен, Кевин, Аидо, Хорхе Саенс, Араухо (Мурийо' 73), Якобо, Окай (Рафиня' 60), Мендес (Брадарич' 60), Денис Суарес, Аспас, Смолов (Нолито' 60). (4-3-3)

Резерви: Вийяр, Нолито, Дес, Рафиня, Брадарик, Фдес, Мурийо, Мина, Шейк, Бермехо, Фонтан, Росич.

Стартова 11-ка на Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Умтити, Алба, Видал, Ракитич, Пуч (Артур' 86), Меси, Суарес (Гризман' 81), Фати (Брайтуайт' 68). (4-3-3)

Резерви: Нето, Ленгле, Гризман, Брайтуайт, Фирпо, Пеня, Артур, Коядо, Араухо, Морер, Мончу, Куенка.