Отборът на Селта успя да прекъсне неприятната си серия от три поредни загуби в Ла Лига, завършвайки наравно у дома с тима на Хетафе. Двубоят на стадион „Мунисипал Балаидос” приключи при резултат 1:1, а изравнителния гол за домакините дойде минута преди края на редовното време.

Двубоят започна кошмарно за домакините, които в първия половин час загубиха двама от играчите си заради контузии.

В последните моменти на първата част гостите съумяха да излязат напред в резултата благодарение на Ерес Унал, който се разписа по прекрасен начин от пряк свободен удар.

През втората част чистите положения пред двете врати почти липсваха, но все пак домакините съумяха да изтръгнат точката и да лишат своя противник от първа победа от средата на септември.

Хосеп Аидо се разписа във вратата на Хетафе с глава след отлично центриране на Яго Аспас.