Отборът на Селта постигна очаквана победа над последния във временното класиране на Примера дивисион – Депортиго Алавес.

Гостите се наложиха с 3:1, а това бе най-малкият резултат, с който се отърваха домакините.

Тимът на Селта игра почти 40 минути с човек по-малко на терена, след като Джейсън Мурило получи втори жълт картон в началото на втората част.  Въпреки численото си предимство, домакините така и не съумяха да поднесат изненадата.

На практика всичко в срещата бе решено още в първите двадесет минути на мача, когато паднаха и трите гола във вратата на Алавес. Нолито откри за Селта в осмата минута след асистенция на Яго Аспас, а седем по-късно двамата си размениха ролите за 2:0. Санти Мина направи 3:0 след нова асистенция на Аспас.

Домакините стигнаха до почетно попадение едва три минути преди последния съдийски сигнал, а в автор на гола стана Фориан Лежен.

След днешния успех Селта се изкачи до осмото място в таблицата, докато Алавес остава твърдо на последната позиция.