Селта и Атлетик Билбао завършиха при равенство 0:0 в мач от 27-ия кръг на Ла Лига.

Гостите имаха предимството през първото полувреме, но баските не успяха да материализират възможностите си.

В 21-ата минута Раул Гарсия падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на домакините, но сигнал за дузпа не последва.

Девет минути по-късно Алехандро Беренгер отправи опасен изстрел, но топката премина покрай дясната греда.

Двата тима предложиха равностойна битка през второто полувреме, но попадение в една от двете врати не бе реализирано и точките бяха поделени.

По този начин Атлетик Билбао пропусна възможността да измести Селта и да се настани в близост до европейски излаз. Двата тима оставан с равен брой точки – 24 и делят деветата позиция в класирането.