Севиля се завърна на пътя на победите в Ла Лига след 4 поредни мача без успех. Момчетата на Пабло Мачин премазаха Леванте с 5:0 на своя "Рамон Санчес Писхуан" в среща от 21-ия кръг на испанския шампионат.

Андалусийци не успяха да реализират през първата част, която завърши при 0:0, но се развихриха с пет попадения през втората. По един гол за успеха реализираха цели петима играчи - Уисам Бен Йедер (48'), Андре Силва (60'), Франко Васкес (71'), както и головете на Сарабиа (80') и Куинси Промес (90') след дузпи.

Севиля - Леванте

източник: БГНЕС

Успехът идва няколко дни след много сладката победа над Барселона в първия кръг на 1/4-финалите за Купата на краля (2:0) отново на "Рамон Санчес Писхуан".

Това е четвърти пореден мач за Пабло Мачин срещу Леванте, в който той няма загуба (3 победи, 1 равенство)

Победата праща Севиля временно на 3-то място с актив 36 точки и по-добра голова разлика от Реал Мадрид (36 т.).

Първата част няма да се започмни с кой знае колко добри положения пред двете врати. В 38-ата дебютантът за Севиля Максимилиан Вьобер стреля силно от дистанция, но топката мина близо до гредата. Малко след това Месе нацели страничния стълб, а Силва не можа да направи добавка.

Само 3 минути след началото на втората част Бен Йедер откри. Френският нападател получи пас от Меса и реализира с насочване между краката на вратаря - 1:0. Час след началото Промес намери отдясно от Андре Силва, който изпревари защитата на съперника и засече топката за 2:0.

В 70-ата Франко Васкес отбеляза с удар от десет метра в близкия ъгъл. Мудо получи подаване от Пабло Сарабия отляво. В 78-ата Промес спечели дузпа за “бяло-червените”, която Сарабиа превърна в гол за 4:0.

В 89-ата Роке Меса беше побутнат в наказателното поле и съдията посочи "бялата точка" за втори път. Зад топката застана Промес, който обаче пропусна. При добавката обаче холадецът оформи крайното 5:0.

Севиля - Леванте 5:0

1:0 Уисам Бен Йедер 48'

2:0 Андре Силва 60'

3:0 Франко Васкес 71'

4:0 Пабло Сарабиа (дузпа) 80'

5:0 Куинси Промес (дузпа) 90'