Тимът на Барселона разгроми гостуващия Леганес с 5:0 в 1/8-финална среща от турнира за Купата на Краля в Испания. Антоан Гризман даде тон на голеадата още в четвъртата минута,а Клеман Лангле удвои в 27-ата минута. През втората част паднаха нови три попадения. В 59-ата минута капитанът Лионел Меси се разписа, резервата Артур направи 4:0 в 77-ата минута, а крайният резултата бе оформен минута преди края на редовното време от Меси, който отбеляза второто си попадение в мача.

Футболистите на Кике Сетиен бяха безкомпромисни и заслужиха победата тази вечер. Домакините владееха топката почти през целия двубой и закономерно диктуваха темпото на игра. Гостите имаха своите шансове най-вече през първата част, но не успяха да ги оползотворят.

Капитанът на "каталунците" Лионел Меси пък записа своята победа №500 откакто играе за клуба от 2004 година.

Срещата започна с натиск на домакините, като Ансу Фати първо опита центриране, което бе изчистено, а след това и отправи удар, който бе блокиран.

В четвъртата минута обаче "катаунците" успяха да излязат напред в резултата. С чудесен пас капитанът Лионел Меси изведе Нелсон Семедо отдясно в наказателноото поле и младият португалец с едно докосване намери Антоан Гризман. Французинът овладя подаването и стреля между краката на Чидозие Ауазием и отбеляза - 1:0.

Пет минути след това Гризман отбеляза отново във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада на френския национал. При повторенията останаха съмнения дали нападателят не е бил в чиста позиция, но след триминутна проверка със системата ВАР бе отсъдена засада.

В 17-ата минута Жорди Алба проби отляво в пеналтерията и реши да шутира, но покрай вратата.

180 секунди по-късно Гризман намери Артуро Видал, който стреля, но и той не бе точен.

В 23-ата минута нападателят на Леганес Мартин Брайтуайт отправи удар, но право в ръцете на Марк-Андре тер Стеген.

Антоан Гризман продължи да носи опасност за защитата на гостите и в 26-ата минута той стреля към вратата от наказателното поле, но беше блокиран от защитник и топката излезе в ъглов удар, който бе изчистен от защитник в "зелено". Последва нов такъв, от който падна и второ попадение за Барса. Лео Меси центрира на първа греда, а там Клеман Лангле надскочи двама бранители на гостите и прати топката над ръцете на Куеяр - 2:0.

В последните пет минути на първата част Артуро Видал имаше две възможонсти да нажежи напрежението в наказателното поле на Леганес, нов единия случай чилиецът беше изпреварен от защитата, а след това не успя да достигне до топката.

В 53-ата минута Видал опита изстрел от далечна дистанция, но доста неточно.

След близо час игра Барса стигна и до трето попадение. Домакините се справиха с леката преса на Леганес и Френки де Йонг пое топката в своята половина и с чудесно подаване по земя изведе Меси отдясно по атаката на тима. Аржентинецът навлезе в наказателното поле и бе заобиколен от трима футболисти в "зелено", но все пак успя да промуши топката във вратата на Куеяр за трети път.

Веднага след попадението наставникът Кике Сетиен направи две промени и пусва в игра Иван Ракитич и Жуниор Фирпо на местата на Артуро Видал и Жорди Алба.

В следващите минути темпото спадна, а домакините спокойно разиграваха топката без да дават възможности за гостите, които изглежда, че вече се бяха примирили със съдбата си.

В 72-ата минута и Артур се появи на терена и замени Антоан Гризман.

Пет минути след това "каталунците" успяха да отбележат още едно попадение. Ансу Фати проби в наказателното поле и стреля, но вратарят успя да избие топката, която обаче попадна в Меси. Аржентинецът стреля, но защитник на голлинията изби, но след това Артур от близо не сбърка - 4:0.

В 89-ата минута Иван Ракитич намери с чудесен пас Лео Меси, който вкара второто си попадение в мача и по този начин оформи крайния резултат.

БАРСЕЛОНА – ЛЕГАНЕС 5:0

1:0 Антоан Гризман 4'

2:0 Клеман Лангле 27'

3:0 Лионел Меси 59'