Барселона си осигури необезпокаявано място на осминафиналите в турнира за Купата на Краля. На “Камп Ноу” каталунците, предимно с резервите, се наложиха с 5:0 над Мурсия в реванша, след като в първия мач записаха категорична победа с 3:0 като гости.

Така след общ резултат 8:0 възпитаниците на Ернесто Валверде продължават похода си към рекордния 30-и трофей. Резултатът бе открит още в 15-ата минута от Пако Алкасер, а в 56-ата минута Жерар Пике удвои.

Алкасер се разписа рано-рано в двубоя. В 15-ата минута Жерар Деулофеу намери отлично Алеиш Видал, който отклони към 24-годишния футболист. Алкасер от своя страна единствено подложи главата си и топката намери мрежата на съперника.

В 55-ата минута Деулофеу за малко да удвои, но нацели гредата. 23-годишният нападател получи от Карлос Аленя на границата на наказателното поле, след което се обърна великолепно, напредна и отправи шут, но ударът му срещна гредата.

Минута по-късно обаче Жерар Пике довърши започнатото. Алеиш Видал проби отдясно и пусна успореден пас към централния защитник, който само подложи крака си, мушвайки топката във вратата на съперника.

В 60-ата минута Видал оформи класическото 3:0. Семедо нахлу отдясно и центрира към открилия се Видал, който успя да засече с глава, пращайки топката в левия ъгъл.

Натискът на каталунците продължи и 74-ата минута очаквано падна четвърто попадение. Серхи Роберто изведе перфектно Денис Суарес зад отбраната на съперника, който останал сам срещу вратаря нямаше как да сбърка.

В 79-ата минута Денис Суарес пусна актрактивно към Арнаиз, който с брилянтен завършващ удар заби топката в мрежата на Мурсия за 5:0.

По този начин Барселона се класира на 1/8 финалите на турнира за Купата на Краля.