Райо Валекано и Атлетик Билбао не успяха да се победят и завършиха 1:1 в отложен мач от испанската Ла Лига.

Равенството остави и двата отбора в дъното на класирането, като Райо е предпоследен с 6 точки, а Атлетик е само една позиция над чертата – 17-и и 9 пункта.

Срещата бе отложена по-рано заради лошото състояние на терена на стадиона в мадридското предградие Вайекас.

Мачът започна с преимущество за домакините, които мвидяха в 12-ата минута как системата ВАР отменя красив техен гол заради игра с ръка на Раул Де Томас преди да отправи страхотния изстрел.

Но в 23-ата минута Посо от Райо се измъкна зад съперниците си и стреля  от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл за 1:0.

В края на първото полувреме Райо пропусна още един гол, но Сантяго Комесана не успя добре да уцели топката и пропусна.

Раул Гарсия пропусна на два пъти за баските в първите пет минути на втората част.

В 66-ата минута отново той разтресе и гредата на домакинската врата.

В следващата минута обаче  Икер Муняин чукна топката в мрежата почти от голлинията, след като тя попадна в краката му от щастлив рикошет. Така Атлетик изравни - 1:1.

В последните минути и Ариц Адурис пропиля възможност за гостите от Билбао и мачът приключи без победител – 1:1.