Отборът на Реал Сосиедад надви с 2:0 Гранада и спря негативната си серия от три поредни мача без победа в Ла Лига.

Още в самото начало на срещата от 24-ия кръг Матиас Аресо от гостуващия тим пропусна сам срещу вратаря.

Сосиедад излезе напред в 37-ата минута, когато Микел Оярсабал реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Трите точки бяха подсигурени от привлечения от Пари Сен Жермен Рафиня Алкантара в 74-ата минута, когато реализира само седем минути след появата си на терена. Асистенцията беше на автора на първото попадение Оярсабал.

Така „баските“ се изкачиха на шесто място в класирането и отстъпват само по голова разлика на колоса Барселона, който е пети. Гранада е на 16-а позиция в Ла Лига и има четири точки повече от първия под чертата на изпадащите Алавес, като загуби последните си четири мача в Ла Лига.

В четвъртък Реал ще гостува на РБ Лайпциг в първи двубой от предварителните кръг на елиминациите в Лига Европа.