Отборът на Реал Сосиедад се наложи с минималното 1:0 над Леванте в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините влязоха по-добре в срещата и можеха да поведат още в 8-ата минута. Точно две минути по-късно откриващият гол бе факт. Микел Мерино стреля право в целта от близко разстояние и изведе своя тим напред.

Десетина минути по-късно Коке препъна съперников играч и подари дузпа на противника. Микер Оярсабал обаче профука възможността, след като ударът му премина доста встрани от вратата на Леванте.

До края на срещата Реал Сосиедад бе видимо по-добрият отбор и само късметът помогна на Леванте да не падне с разгромен резултат.

Все пак Сосиедад грабна трите точки и затвърди петата позиция, вече с 45 точки. Леванте остава десети с 32 пункта.