Реал Сосиедад постигна трета поредна победа в Ла Лига. Баските се наложиха с 2:0 като гост на Алмерия, като това беше първа победа за отбора на стадиона на днешния си противник. Двата гола паднаха в началото на второто полувреме, а техни автори станаха Давид Силва (47) и Александър Сьорлот (53).

Гостите бяха пълни господари на терена през първата част като Кубо, Субираменди и Силва направиха пропуски. В началото на втората част Силва се разписа, а първоначално попадението беше отменено заради засада. След преглед на ВАР обаче голът беше зачетен.

Гостите стигнаха до второ попадение само пет минути по-късно, когато Александър Сьорлот получи пас в дълбочина, влезе в наказателното поле и с отличен удар с левия крак покачи на 2:0.

Така Реал Сосиедад се утвърди на трето място във временното класиране на Ла Лига с 32 точки. Алмерия е 14-и със 17 точки.