Реал Сосиедад пропусна да запише първа победа за сезона, след като завърши наравно 1:1 като домакин на Селта Виго в двубой от втория кръг на испанската Ла Лига, след като гостите се измъкнаха с попадение дълбоко в добавеното време.

Баските поведоха в 22рата минута чрез Андер Баренечеа след отлична асистенция на Такефуса Кубо.

През второто полувреме обаче домакините бяха надиграни от футболистите на Рафаел Бенитес, които дълго време не успяваха да изравнят. След няколко пропилени шанса те стигнаха до своето в четвъртата минута на добавеното време, когато бившият защитник на Барселона Оскар Мингеса беше точен за крайното 1:1.

По същия начин през миналия сезон, отново на „Реале Арена“, Сосиедад позволи на Селта да изравни пак за 1:1. „Чури урдин“ сториха сходно нещо и в първия кръг преди седмица, когато водеха с 1:0 на Жирона, но в крайна сметка мачът завърши 1:1.

За Селта това е първа точка, тъй като на старта тимът от Галисия отстъпи с 0:2 от Осасуна.