Реал Сосиедад се завърна на победния път в Ла Лига, след като победи с 3:2 като гост Еспаньол. Срещата беше от 21-ия кръг на испанското първенство. Баските бяха в серия от два мача без успех, а днес бяха напът да изпуснат аванс от три гола.

Двубоят започна отлично за възпитаниците на Иманол Алгуасил и в 23-ата минута Такефуса Кубо откри резултата. В началото на второто полувреме Александър Сьорлот се възползва от подаване на Микел Оярсабал и удвои.

В 63-ата минута Леандро Кабрера порази собствената си врата и изглеждаше, че всичко в мача е решено. Десет минути по-късно Серхи Дардер върна едно попадение за 1:3. Три минути преди края "папагалчетата" реализираха втори гол чрез Браян Оливан.

Домакините потърсиха и изравнителен гол, но добавеното време Кабрера получи втори жълт картон и беше изгонен.

С успеха Реал Сосиедад събра 42 точки и заема трето място във временното класиране. Еспаньол е 17-и с 21 точки.