Отборът на Реал Сосиедад спечели без особени проблеми с 4:1 като гост на Селта в мач 8-ия кръг на испанската Ла Лига.

Резултатът бе отрит от гостите в 24-ата минута, когато Айхен Муньос центрира отляво, а Давид Силва отбеляза с глава, като топката се отби и от далечната греда преди да влезе във вратата.

Десет минути след тома Микел Оярсабал удвои, след като се възползва от ниско центриране и кратка суматоха пред голлинията.

В 54-ата минута Кристиан Порту отне топката от защитник на домакините и подаде на Вилиан Жозе, който на празна врата направи резултата класически.

В 77-ата минута Яго Аспас върна едно попадение за Селта, след като бе точен от дузпа. Това беше и гол №103 за нападателя с екипа на Селта.

Четири минути след това обаче Порту отново асистира на Вилиан Жозе, който отблизо оформи и крайния резултат - 1:4.

С тази победа Реал Сосиедад се върна начело в таблицата със 17 точки, като изпревари Реал Мадрид, който е с точка, но и мач по-малко. Селта остават 17-и с 6 пункта. В следващи кръг „небесносините“ гостуват на Елче, а „баските“ приемат Гранада.