Реал Сосиедад спечели с 2:1 срещу гостуващия Селта в последния мач от 13-ия кръг на испанската Ла Лига.

Баските заемат осмото място с 19 точки, а Селта е 15-и с 14.

Още в 4-ата минута Аднан Янузай разтресе гредата на вратата на Селта. В 34-ата минута отново Янузай бе напът да се зарадва, но голът му не бе зачетен заради засада.

Невъобразимо меле в 37-ата минута обаче стана причина да падне първият гол във вратата на гостите от Галисия. В крайна сметка най-съобразителен в ситуацията бе Микел Оярсасабал, който изпрати топката зад голлинията и Сосиедад излезе напред в резултата – 1:0.

Веднага след почивката Давид Сурутуса от трудна позиция успя с глава да насочи топката за втори път във вратата на Селта – 2:0.

Оярсасабал имаше възможно да затвори мача с трети гол в 73-ата минута, но ударът му бе блокиран от шпагата на защитник.

Селта обаче успя да вкара напрежение в последните минути на мача, когато Брийс Мендес центрира добре отдясно, а Максимилиано Гонсалес засече топката с глава за 2:1.