Отборите на Реал Сосиедад и Реал Бетис не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 0:0 в първи двубой от 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

„Баските“ бяха по-активният от двата отбора и могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки. Първо гол на Мартин Зубименди бе отменен заради засада в 17-ата минута, а след това на два пъти Александър Исак пропусна чудесни възможности, като 21-ата минута ударът му премина близо до вратата, а в 36-ата вратарят на гостите Клаудио Браво спаси.

Бетис обаче също имаше една добра възможност в 33-ата минута, когато изстрел на Вилиам Карвальо мина опасно близо до гредата.

През второто полувреме севилци бяха близо до гола и в 61-ата минута след опасен изстрел на Серхио Каналес от фаул.

Исак пък пропусна още една възможност за домакините в 74-ата минута, като от добра позиция с глава отправи доста разочароващ удар.

В добавеното време домакините останаха в намален състав, след като Давид Силва получи червен картон.

Така обаче мачът завърши без победител и двата тима остават един до друг в класирането - Бетис е пети с 57 точки, а Реал Сосиедад е шести с 55. В следващия кръг „баските“ приемат Барселона, докато севилци домакинстват на Елче.