Севиля намали шансовете си да догони лидера Реал Мадрид, след като тимът направи трето поредно равенство - този път 0:0 срещу Реал Сосиедад. Андалусийци вече са на 9 точки от “лос меренгес” преди Ел Класико. В същото време те нямат поражение за първенство вече в 15 последователни срещи, но многото равенства в тях им пречат за нещо повече.

Отборът от Андалусия не беше далеч и от загубата срещу Сосиедад. В по-големи периоди от двубоя баските доминираха, възползвайки се от умората сред домакините заради 120-те минути срещу Уест Хем през седмицата в Лига Европа.

Александър Сьорлот пропусна най-чистото положение за гол през първата част шест минути преди почивката, когато стреля към оголения ъгъл на вратата на Севиля, но топката се отби в тялото на падналия на земята негов съотборник Порту. В 75-ата пък Давид Силва удари греда след удар с глава.

Севиля натисна едва в последните десетина минути, но няколкото опасни атаки по крилата не доведоха до гол.