Райо Валекано се наложи убедително над Кадис с 5:1 в мач от 11-ия кръг на испанската Ла Лига.

Почти до края на първото полувреме резултатът между двата отбора бе 0:0, но тогава с директен червен картон бе изгонен Исак Карселен от гостите и последваха два бързи гола на Райо Валекано чрез Исак Паласон от дузпа и Алваро Гарсия.

След час игра положението на Кадис стана безнадеждно, след като и Рубен Алкарас бе изгонен с втори жълт картон, а тимът остана с десет души на терена.

Флориан Льожон направи 3:0 за Райо Валекано с 63-ата минута, а Серхио Кармейо добави четвърти гол четвърт част по-късно.

Кадис върна едно попадение, като това бе автогол на Иван Билю от домакините. До края на мача и Ранди Нтека от Райо Валекано бе изгонен, но домакините все пак вкараха още един гол, като това бе втори на Льожон в мача.

Райо Валекано вече има 15 точки, с колкото са Валенсия и Виляреал, а Кадис остава на предпоследното място в Ла Лига.