Райо Валекано и Виляреал не се победиха (1:1) в мач от шестия кръг на испанската Ла Лига. Валеканци са шести във временното класиране с актив от 10 точки, докато „жълтата подводница“ е четири позиции назад с три пункта пасив.

Четвърт час след началото на срещата Алекс Баена пусна великолепно извеждащо подаване към Александър Сьорлот, който се озова очи в очи със Столе Димитриевски и завърши в долния десен ъгъл за 0:1.

Само минута след това Райо Валекано успя да изравни. Унай Лопес центрира отлично към Кике Перес, който засече топката и я прати във вратата.

В 69-ата минута Ману Тригейрос стреля от границата на наказателното поле, но Димитриевски реагира отлично и се намеси преди топката да влезе. В 78-ата Виляреал остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Алберто Морено.