Отборът на Реал Сосиедад изхвърли Атлетико Мадрид от турнира за Купата на Испания, след като спечели осминафиналния сблъсък с 2:0 .

Атлетико пропиля страхотен шанс за откриване на резултата в 13-ата минута, когато Яник Ферейра овладя страхотен пас, но ударът му срещна напречната греда.

Десетина минути по-късно домакините откриха чрез Аднан Янузай, който бе оставен напълно непокрит и с удар с глава порази Атлетико за 1:0.

В края на първата част Коке се свлече на земята след съприкосновение с противник, но съдията реши, че няма дузпа и играта продължи.

Само две минути след подновяването на играта защитата на "дюшекчиите" извърши детинска грешка и подари втория гол на Реал, който бе дело на Александьр Сьорлот.

В самия край на мача домакините дори можеха да направят победата си още по-изразителна, но един от бранителите на Атлетико изчисти удара на Робин Льо Норман.

Така Реал поднесе изненадата и продължава напред към четвъртфиналите на турнира.