Отборът на Севиля записа домакински успех с 2:1 над Гранада в андалусийското дерби от 32-ия кръг на Ла Лига. Това беше пета поредна победа за играчите на Юлен Лопетеги, които по този начин си осигуриха участие в групите на Шампионската лига през следващия сезон.

В 16-ата минута Иван Ракитич откри за “бланкирохос” с точно изпълнена дузпа за фал на Максим Гоналон срещу Алехандро Гомес.

В 53-ата минута именно бившият капитан на Аталанта асистира на Лукас Окампос за втория гол на тима. В последната минута на редовното време Роберто Солдадо оформи крайния резултат от дузпа, свирена за игра с ръка на Маркос Акуня.

Така четвъртият в класирането Севиля събра 70 точки и изостава само на три пункта от лидера Атлетико Мадрид преди гостуването на “дюшекчиите” на Атлетик Билбао. Гранада остана на осмото място с 42 точки в актива си.