Отменен гол, профукана дузпа и греда се оказаха пречка пред Хетафе в домакинския си мач срещу Бетис. Двете нули се запазиха от първата до предпоследната минута в последния двубой от 30-ия кръг на испанското първенство. И тогава падна победният гол за гостите от Бетис, изтръгнали успеха с 1:0.

Гол на Анхел за Хетафе в 41-ата минута не бе зачетен заради разветия за засада флаг на страничния съдия.

В 65-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на домакините от мадридското предградие и тогава Антонио Адан спаси удара от бялата точка на Франсиско Портийо, а сетне и добавката му.

В 73-ата минута Виторино Антунеш уцели от фаул гредата на вратата на Бетис и гол отново не падна.

Между другото Бетис също имаше своите шансове за гол, но пък и Хетафе имаше на вратата си сигурния вратар Гуаита, който отрази опасностите.

Само че минута преди края Бетис стигна до победния гол. Антонио Бараган върна топката от аутлинията към Серхио Леон и той донесе трите точки за андалусийците с 1:0.

За да бъде пълно нещастието на домакините, в добавеното време вратарят на Бетис Адан спаси една топка около голлинията на вратата си, а съдиите спорно прецениха, че тя не я е преминала с пълния си обем и резултатът остана 0:1.

По-напред в класирането са андалусийците, които са шести с 46 точки, а Хетафе е 11-ти с 39.