Реал Сосиедад започна по повече от отличен начин сезона в Примера дивисион. Баските постигнаха втора поредна победа. Реал Сосиедад се наложи с категоричното 3:0 при домакинството си на един от преките си конкуренти Виляреал. „Жълтата подводница“ не успя да намери начин да се противопостави на своя съперник.

Чаби Алонсо бе на трибуните на „Аноета“, за да подкрепи отбора, откъдето тръгна за големия футбол.

Капитанът на Реал Сосиедад Чаби Прието записа своя мач номер 500 с екипа на баските. След мача той получи специална фланелка по повода от президента на клуба Йокин Аперибай.

Асиер Ияраменди отправи далечен удар от около 25 метра, но топката премина над напречната греда на вратата на Андрес Фернандес.

Реал Сосиедад поведе с 1:0 в 25-та минута, когато Оярсабал центрира от корнер в наказателното поле на Виляреал, където Чаби Прието продължи с глава към Уилиан Жозе, който бе пласиран на втора греда и не пропусна да отбележи.

Реал Сосиедад удвои своята преднина в 35-та минута след гол на Чаби Прието.

Реал Сосиедад вкара трети гол в 45-та минута, когато Аритс Елустондо пусна перфектен извеждащ пас към Хуанми, който изскочи зад отбраната на Виляреал, след което с едно докосване си овладя топката, а след това прехвърли излезлия да го пресрещне Андрес Фернандес.

Фернандес получи контузия в опита да спаси прехвърлящия удар на Хуанми и бе сменен в началото на второто полувреме от Мариано Барбоса.

Реал Сосиедад организира много добра контраатака в 56-та минута, когато Оярсабал подаде към Одриосола, който бе изведен на добра позиция, но ударът му бе отразен от Барбоса.

Домакините продължиха да доминират и в 69-та минута се наложи Семедо да изчиства топката от гол линията след удара на Карлос Вела.

Реал Сосиедад създаде още едно опасно положение в 88-та минута, когато Оярсабал отправи много хубав удар, но Барбоса бе на мястото си и спаси.

Така Реал Сосиедад започна сезона в Ла Лига с две победи и има 6 точки, докато Виляреал допусна второ поредно поражение и няма отбелязан гол.