В двубой от 5-ия кръг на Ла Лига Осасуна победи Селта с 2:0 у дома. Головете за успеха реализираха Ронкалия и Калери.

Осасуна съумя да открие резултата с отличен удар на Ронкалия в 24-ата минута на двубоя. С далечен шут той не остави шансове на вратаря на Селта. Седем минути по-късно Яго Аспас отправи опасен удар, но Ерера спаси отбора си от попадение.

През втората част Калери отправи опасен удар в 57-ата минута, но вратарят на гостите остави тима си в мача с отлично спасяване. В 72-ата минута отново той стреля опасно, но топката мина малко над напречната греда. В 76-ата минута след асистенция на Ронкалия Калери от границата на малкото наказателно поле се разписа с глава и направи резултата 2:0.

След този успех Осасуна заема 9-ото място с актив от 6 точки, но и мач по-малко, а Селта е на 13-ото с 5.