Осасуна победи с минималното 1:0 като гост Алавес в мач от 25-ия кръг на испанската Ла Лига. С тези три точки възпитаниците на Ягоба Арасатесе изкачиха на 12-ото място с 28 пункта.

Домакините от своя страна остават на незавидната 17-та позиция, само на точка над опасната зона.

В 37-ата минута Анте Будимир засече с глава центриране, но ударът му бе спасен от Фернандо Пачеко.

Секунди по-късно Джонатан Кайери овладя след рикошет и стреля, но опитът му за гол бе блокиран.

В 54-ата минута отново Кайери се озова с топка в крака и изпрати брутален шут в очертанията от границата на наказателното поле, но Пачеко отново демонстрира фамозен рефлекс и изби.

В 77-ата минута Енрике Барха пое пас в пеналтерията и с прецизно изпълнение прати коженото кълбо в долния десен ъгъл за 0:1. Главният арбитър Хосе Санчес преразгледа чрез ВАР ситуацията за потенциална засада, но такава не бе намерена и попадението остана.

В предпоследната минута на добавеното време Хоселу нахлу в наказателното поле и отправи чудесен удар към левия ъгъл, но Ерера спаси трите точки за отбора си.