Тимът на Осасуна така и не успява да излезе от тежката игрова криза в последните седмици. Тимът от Памплона инкасира поредната си загуба в шампионата, този път от състава на Гранада. Домакините се наложиха с 2:0 и продължиха възхода към челните позиции във временното класиране.

Луис Суарес откри за „червено-белите” във 22-ата минута, а в добавеното време на първата част, Серхио Ерера имаше нещастието да си отбележи автогол, който на практика предреши крайния победител в сблъсъка.

През второто полувреме домакините  имаха възможност да направят успеха си по-изразителен, но късметът покри състава на Осасуна.

Гранада остава на седма позиция във временното подреждане, докато съставът на Осасуна не успя да се възползва от грешката на Елче снощи и окупира предпоследното място в таблицата.

По-късно тази вечер е дербито Атлетико Мадрид – Севиля.