Осасуна се измъкна от зоната на изпадащите в Ла Лига, след като в мач от 20-ия кръг победи Гранада с 3:1.

На стадион "Ел Садар" в Памплона домакините взеха аванс от два гола до почивката чрез хърватския нападател Анте Будимир, който бе точен в 27-мата и 39-ата минута.

Малко преди достигането на първия час игра Луис Хавиер Чарис върна един гол за Гранада, но в 86-ата минута Хон Монкайола сложи точка на спора с трети гол за домакините.

Секунди преди изтичането на редовното време Факундо Ронкалия получи втори жълт картон и остави Осасуна с човек по-малко на терена, но оставащото време до края не бе достатъчно на Гранада за нещо повече.

С успеха, който е четвърти за Осасуна от началото на сезона, тимът събра 19 точки и се изкачи на 17-о място в класирането, на точка над 18-ия Алавес и на две над 19-ия Елче, който обаче е с три мача по-малко. Гранада е на седмо място с 28 точки.