Отборът на Реал Сосиедад постигна много трудна победа с минималното 1:0 над гостуващия Елче в двубой от седмия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение отбеляза звездата Микел Оярсабал в 81-ата минута.

Резултатът обаче можеше да не бъде такъв, след като гостите удариха на два пъти гредите чрез Дарио Бенедето в  22-ата и Пабло Пиати в 73-ата минута.

Те пропуснаха и отлична възможност чрез Лукас Перес при резултат 0:0.

Победният гол за „баските“ падна в 81-ата минута, когато централният бранител на Елче Енцо Андия сгреши, от което се възползва чакащият зад гърба му Микел Оярсабал, който с лекота преодоля вратаря и реализира.

Така той се реваншира, след като миналата седмица той пропусна дузпа срещу Севиля (0:0).

Победата пък изстрелва Реал Сосиедад на второ място, на само две точки от лидера Реал Мадрид. Елче пък остава 15-и с 6 точки.