Реал Мадрид се върна на пътя на победите, след два разочароващи двубоя (равенство и загуба). Тимът на Зинедин Зидан повали Виляреал с 3:2 в среща от 36-ия кръг на Ла Лига.

Голове за "белите" вкараха две неочаквани имена. На два пъти за Реал се разписа крилото Мариано Диас (2', 49'), а едно попадение добави бранителят Хесус Вайехо (40'). За "жълтата подводница" реализираха Жерад Морено (11') и Хуанме Коста (94').

След този успех мадридчани остават 3-ти с 68 точки, но вече на 6 зад втория Атлетико (74 т.). При две победи за момчетата на Зидан и две загуби за "дюшекчиите" до края двата градски съперника ще си разменят позиции в класирането (поради по-добрите голови показали на Реал в директните двубои).

Изненадващо Гарет Бейл остана извън групата на домакините, а поради липсата на контузения Карим Бензема, атаката водеха Лукас Васкес, Мариано Диас и Браим Диас.

След малко повече от минута игрово време Браим Диас отне на Санти Касорла и комбинира с Мариано. Доминиканецът успя да мине между двама и от около 15 метра вкара с премерен удар по земя с десния ъгъл на Андрес Фернандес - 1:0.

Виляреал обаче стигна бързо до изравняване. Каземиро загуби концентрация и позволи топката да му бъде отнета. Жерард Морено напред и шутира по превъзходен начин, а топката влетя в левия горен ъгъл на Тибо Куртоа за 1:1.

В 14-ата Дани Карвахал удари греда, а в 31-ата Саму Чиквуезе отправи опасен изстрел по земя към далечната греда, но Куртоа изби.

Активността на Реал в атака ги доведе до нови два гола в края. В  40-ата минута Хесус Вайехо получи топката след пас на Марсело. Комбинацията между защитниците завърши с техничен удар на Вайехо от няколко метра за 2:1.

В 49-ата Феде Валверде изведе впечатляващо Карвахал, който центрира успоредно на голлинията и Мариано реализира отблизо за 3:1. В добавеното време на втората част Хуанме Коста оформи крайното 3:2 за домакините след асистенция на Жерард Морено.

Реал Мадрид - Виляреал 3:2

1:0 Мариано Диас 2'

1:1 Жерад Морено 11'

2:1 Мариано Диас 49'

3:1 Хесус Вайехо 40'

3:2 Хуанме Коста 94'