Голямото трио на Барселона се разписа отново, и прати тима на четвъртфинал за Купата на Краля.

Луис Суарес, Неймар и Лео Меси бяха точни за успеха с 3:1 над Атлетик Билбао, което неутрализира загубата с 1:2 в първата среща.

Успехът не дойде лесно за Барса, въпреки че на своя "Ноу Камп" те диктуваха събитията на терена.

До края Атлетик Билбао имаше своя шанс да отстрани гранда, ако бе отбелязал късно попадение.

Барселона тръгна в атака от самото начало, и в 25-та минута топката бе вече във вратата, но Неймар и Суарес бяха в засада.

Ернесто Валверде бе принуден да направи ранна смяна заради контузия на Хавиер Ечейта след половин час игра.

В 36-та минута масираният натиск на Барса вече даде резултат, Неймар центрира отляво, и Луис Суарес с техничен удар от движение наниза топката по диагонала в мрежата.

На почивката Билбао пусна в действие основния си коз - Ариц Адурис, но още в 48-та минута Неймар от дузпа покачи на 2:0. Нарушението за наказателния удар бе отсъдено срещу самия него.

Само три минути по-късно обаче интригата се върна изцяло, след като Енрик Саборит с глава засече центриране отдясно в мрежата на Силесен, и направи 2:1 - резултатът от първия мач, пращаш битката в продължения.

Барселона в свой стил продължи да пресира по всички начини и да търси пробойните в защитата на Атлетик Билбао, и за пореден път намери спасението си в Лионел Меси.

Аржентинецът наниза победното попадение в 78-та минута от пряк свободен удар, който остави на място стража на гостите Горка Ирайсос.

Последната смяна и пускането на Маркел Сусаета в игра не даде резултат за Атлетик, а "Ноу Камп" се наслади на последните минути, изпращайки с аплодисменти своя идол Андрес Иниеста в 89-та минута.

Така Барселона продължава защитата на трофея, чийто носител е в две поредни години.