Барселона изигра много силни 90 минути при успеха с класическото 3:0 срещу Севиля на „Камп Ноу“ в мача от 30-ия кръг на Примера дивисион. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар отново бяха на познатото ниво и не оставиха никакъв шанс на своите съперници.

Футболистите на Барселона доминираха от самото начало на срещата. Още в 6-та минута Меси отправи удар от средна дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата. Три минути по-късно Андрес Иниеста шутира, но Серхио Рико спаси.

Севиля можеше да поведе в резултата в 16-та минута, когато Стивън Н'Зонзи бе изведен сам срещу Марк-Андре тер Стеген, но той спаси.

Андрес Иниеста центрира в наказателното поле на Севиля в 18-та минута, след което Иван Ракитич стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Витоло бе оставен непокрит на отлична позиция в 24-та минута, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Барселона поведе в 25-та минута, когато Лионел Меси подаде към Луис Суарес, който със задна ножица успя да вкара във вратата на Серхио Рико.

Барселона удвои своята преднина в 28-та минута. Каталунците организираха чудесна контраатака, Иван Ракитич подаде към Неймар, който продължи към Лионел Меси, а аржентинецът не сбърка и отбеляза своя 26 гол в Ла Лига.

Барселона реализира трети гол в 33-та минута, когато след чудесна комбинация Меси получи и отблизо прати топката във вратата на Серхио Рико.

Барселона направи невероятен пропуск в 50-та минута, когато Луис Суарес открадна топката от Серхио Рико, след което подаде към Лионел Меси, но той пропиля своя шанс да оформи хеттрика си.

Каталунците организираха чудесна контраатака в 57-та минута, Меси се опита да взаимодейства с Неймар, но бразилецът не успя да засече топката, за да я изпрати във вратата на Серхио Рико.

Сарабия отправи много хубав удар в 63-та минута, но Тер Стеген внимаваше и спаси.

Барселона направи нов много голям пропуск в 69-та минута, когато Лионел Меси пусна брутален пас към Андрес Иниеста, а той стреля, но Рико спаси.

Сарабия отново тества Тер Стеген в 70-та минута, но вратарят на Барселона отново бе на мястото си и спаси.

Севиля завърши мача с човек по-малко, след като Витоло бе изгонен за втори жълт картон в 90-та минута, след като изрита преминалия го Неймар.

Неймар отправи много добър далечен удар в 90-та минута, но Серхио Рико внимаваше и успя да избие в корнер.

Барселона има актив от 69 точки, докато Севиля вече е четвърти с 58 точки.