Без Кристиано Роналдо, Гарет Бейл, Тони Кроос и Карим Бензема в състава си, Реал Мадрид спечели с 4:2 гостуването си на Леганес от 30-ия кръг на Примера дивисион.

„Белия балет“ започна силно срещата и в 4-та минута Алваро Мората бе изведена на отлична позиция, но стреля неточно в аут.

Реал Мадрид поведе в резултата в 15-та минута. „Кралете“ организираха перфектна контраатака. Марко Асенсио проби и нахлу в наказателното поле на Леганес, след което подаде към Хамес Родригес, който отблизо вкара в опразнената врата.

Данило бе близо до това да порази целта в 17-та минута, но топката срещна гредата.

Реал Мадрид удвои своята преднина в 18-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Леганес Алваро Мората надскочи вратаря Ерерин и изпрати топката във вратата на домакините.

Реал Мадрид поведе с 3:0 в 23-та минута, когато Матео Ковачич пусна извеждащ пас към Алваро Мората, който остана сам срещу Ерерин и не пропусна да вкара.

Леганес бързо успя да върне един гол. В 32-та минута Рико прокара топката между краката на Рамос, след което Габриел отблизо вкара.

Леганес върна още едно попадение в 35-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид Лусиано бе най-съобразителен и отблизо не пропусна да вкара топката във вратата на Кейлор Навас.

Реал Мадрид реагира и в 39-та минута Лукас Васкес отправи много добър удар, но Ерерин спаси.

Второто полувреме започна по перфектен начин за Реал Мадрид, след като Мантовани си отбеляза автогол в 48-та минута и „белия балет“ поведе с 4:2. С основна заслуга за попадението бе Алваро Мората.

Реал Мадрид бе близо да вкара пети гол в 88-та минута, но Ерерин отрази удара на Лукас Васкес.

Реал Мадрид е лидер в Примера дивисион със 71 точки, докато Леганес е седемнайсти с 27 точки.