Бетис спечели дербито срещу местния си съперник Севиля с минималното 1:0 на стадион „Бенито Виямарин“ в мач от третия кръг на Примера дивисион. По този начин „зелено-белите“ постигнаха първа победа от началото на сезона, докато „нервионци“ допуснаха първа загуба.

Инуи отправи далечен удар в 9-та минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Томаш Вацлик.

Мудо Васкес отправи много опасен удар в 19-та минута, но Пау Лопес внимаваше и успя да избие топката в корнер.

Гол на Серхио Каналес не бе зачетен в 40-та минута заради засада.

Гийерме Арана отправи хубав удар в 45-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб вратата на Пау Лопес.

Габриел Меркадо стреля с глава в 47-та минута, но над напречната греда.

Севиля остана с човек по-малко, след като Роке Меса бе изгонен в 66-та минута за втори жълт картон.

Единственото попадение в срещата бе отбелязано в 80-та минута, когато Манди центрира в наказателното поле на Севиля, където Хоакин Санчес бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Томаш Вацлик.

В добавеното време на срещата Хоакин Санчес направи добър дрибъл, който бе завършен с удар, но не успя да намери очертанията на вратата на Вацлик.

С този успех Бетис има 4 точки, колкото има и Севиля.