Отборите на Барселона надви Гранада с минималното 1:0 в първия мач на новия наставник на "каталунците" Кике Сетиен. Лионел Меси донесе трите точки за "каталунците" в 76-ата минута. Гостите играха и с човек по-малко от 69-ата минута, когато Херман Санчес беш изгонен. С тази победа Барса се завърна на върха в класирането с 43 точки, колкото има и Реал Мадрид, но е с по-добра глова разлика. Футболистите на Кике Сетиен доминираха през целия двубой и заслужено стигнаха до победата. В следващия кръг "каталунците" гостуват на Валенсия, а Гранада - на Севиля.

Първата по-опасна ситуация дойде в седмата минута, когато Ансу Фати влезе в наказателното поле отдясно и нанесе удар, но вратарят на гостите Руи Силва успя да избие.,

В 11-ата минута Лионел Меси подаде на Жорди Алба, който изведе Фати на отлична позиция в наказателното поле, но младокът загуби равновесие. Все пак той успя да стреля паднал, но над гредата.

Две минути след това Меси стреля от пряк свободен удар от около 25 метра, но топката премина малко над напречната греда.

В 18-ата минута Меси намери Артуро Видал, който стреля от 15-тина метра, но неточно.

Тре минути по-късно Меси достави страхотен пас за Жорди Алба, който центрира топката, успоредно на голлинията. Ансу Фати обаче не успя да я засече.

В 28-ата минута гостите стигнаха и до пръвия си удар към вратата на Тер Стеген. Карлос Фернандес опита късмета си извън наказателното поле, но встрани от вратата.

Минута преди края на първата част Жорди Алба намери Лионел Меси, който стреля, но топката се оплете във външната страна на мрежата.

През второто полувреме „каталунците“ продължиха да са по-активният отбор на терена.

В 50-ата минута Лео Меси опита удар от двайсетина метра, но топката премина покрай гредата.

Три минути след това домакините пропуснаха нова 100% възможност за попадение. Артуро Видал успя да открадне топката и комбинира с Меси, който върна за чилиеца, но ъгълът беше малък, но все пак Видал отправи удар, който обаче беше изчистен пред голлинията от бранител на Гранада.

В 63-ата минута Меси отново стреля от пряк свободен удар, но топката се отклони от крака на Домингош Дуарте и излезе в ъглов удар.

180 секунди по-късно гостите удариха греда. Жерард Пике сбърка при изнасянето на топката, а от това се възползва Ян Брис Етеки, който стреля от 20-тина метра. Кълбото обаче срещна лямвата греда на Марк-Андре тер Стеген.

В 69-ата минута Гранада остана с човек по-малко. Херман Санчес фаулира Меси и получи втори жълт и съответно червен.

Веднага след това Кике Сетиен пусна в игра Рики Пуч, който замени Иван Ракитич.

„Каталунците“ усяха да открият резултата в 76-ата минута след невероятна комбинация. Меси намери Гризман в наказателното поле, който пък с едно докосване подаде на Видал. Чилиецът овладя топката и с елегантно с пета намери връхлитащия Меси и аржентинецът с финес стреля по земя, намирайки долния ляв ъгъл на вратата.

В 79-ата минута Меси отправи чудесен фалцов удар от границита на пеналтерията, но вратаря Руи Силва успя да се намеси.

Минута след това Карлес Перес също се появи на терена. Той замени Ансу Фати. Малко след това и Артур смени Видал.

В 84-ата минута Антоан Гризман проби в наказателното поле и шутира, но покрай гредата.

БАРСЕЛОНА – ГРАНАДА 1:0

1:0 Лионел Меси 76'

Стартови състави на двата отбора:

БАРСЕЛОНА (4-3-3): 1. Марк-Андре тер Стеген – 20. Сержи Роберто, 3. Жерард Пике, 23. Самуел Умтити, 18. Жорди Алба – 4. Иван Ракитич, 5. Серхио Бускетс, 22. Артуро Видал – 10. Лионел Меси (к), 17. Антоан Гризман, 31. Ансу Фати

Старши треньор: Кике Сетиен

ГРАНАДА (4-2-3-1): 1. Руи Силва – 2. Димитри Фулкие, 6. Херман Санчес, 22. Домингос Дуарте, 16. Виктор Диас (к) – 4. Максим Гоналон, 8. Ян Брис – 23. Дарвин Мачис, 12. Рамон Азеез, 7. Алваро Вадийо – 24. Карлос Фарнандес

Старши треньор: Диего Мартинес