Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) се отдалечи от участие в Шампионската лига, след като допусна разочароващо 1:1 с Майнц 05 на своя стадион. По този начин “орлите” остават извън топ 4, след като Борусия (Дортмунд) ги задмина с успеха си над РБ (Лайпциг).

В последните два кръга тимът на Адолф Хютер ще трябва да бъде безгрешен срещу Шалке 04 и Фрайбург. В същото време вестфалци ще играят с Майнц и Леверкузен. С това реми пък Майнц почти сигурно си подсигури участието в Бундеслигата и през следващата кампания, защото е на 6 точки от опасната зона.

Айнтрахт “проспа” голяма част от мача на “Комерцбанк Арена” и дори можеше да загуби. Карим Онисиво изведе гостите напред след 11 минути след неубедителна намеса на Кевин Трап. В 76-ата австриецът излезе сам срещу вратаря, но този път той се реваншира и не допусна гол.

Домакините се разиграха чак в края и в 86-ата Айдин Хрущич изравни. В оставащите минути играчите от Франкфурт изпуснаха още поне две чисти положения.