Атлетико Мадрид спечели много важна победа в Ла Лига, след като удари Осасуна с 3:0 като гост в мач от 25-ия кръг. Двубоят ще се запомни и с впечатляващия гол на Луис Суарес, който се разписа с удар от 40 метра в 59-ата минута. Жоао Феликс (3) и Анхел Корея (89) отбелязаха другите попадения за тима на Диего Симеоне.

С успеха си "дюшекчиите" взеха глътка въздух, след като бяха записали четири загуби в последните си шест двубоя във всички турнири. Победата ще донесе и малко спокойствие за треньора Диего Симеоне, който все по-често е спряган за уволнение.

Жоао Феликс, който изигра юбилейния си мач №100 за Атлетико, се отчете и с асистенция за попадението на Луис Суарес. Столичани имаха и късмет в 39-ата минута, когато удар на Анте Будимир срещна гредата.