Легендите на Ливърпул се наложиха с 4:3 над легендите на Реал Мадрид в истинско шоу на препълнения „Анфийлд“. Двубоят, който бе с благотворителен характер, се игра пред 53 000 зрители и бе организиран от „Фондация Ливърпул“, която подпомага различни каузи.

Отново над всички бе бившият капитан на „червените“ Стивън Джерард, който изработи първите три попадения и сам реализира четвъртия гол за Ливърпул пред препълнения „Коп“.

Останалите три попадения за „мърсисайдци“ бяха дело на Майкъл Оуен, Джон Олдридж и Роби Фаулър, който вкара от дузпа, спечелена от Джерард.

Домакините поведоха с 4:0, но в последните минути на мача допуснаха три безответни гола, дело на Едвин Конго, Фернандо Мориентес и Рубен де ла Ред.

За тима на Ливърпул играха Дудек, Вестервелд, Кварме, Аншо, Карагър, Агер, Кенеди, Рийзе Макатиър, Хаман, Макалистър, Джерард, Макманаман, Баб, Гарсия Диао, Оуен, Олдридж, Смицер, Ръч, Фаулър и Томпсън.

За Реал на терена се появиха имена като Контрерас, Санчес, Салгадо, Де ла Ред, Роберто Карлос, Амависка, Павон, Мориентес, Фиго, Йоренте, Зеедорф, Макманаман, Конго, Бортолини, Бутрагеньо, Карамбьо, Веласко, Санс.

Мачът на „Анфийлд“ започна с отдаване на почит към легендата на клуба Рони Моран, който почина на 22-ри март.