Отборът на Леванте победи с 2:1 гостуващия Реал Сосиедад в мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига. Александър Исак откри за „баските“ в 22-ата, но попадения на Рожер Марти в 28-ата и на Хорхе Де Фрутос Себастиан в 87-ата минута донесоха трите точки за валенсианците.

С втория успех в последните си три мача възпитаниците на Пако Лопес се измъкнаха от зоната на изпадащите и с 14 точки вече заемат 14-ото място в класирането. „Баските“ пък допуснаха втора поредна загуба и пети мач без победа, с което останаха с 26 точки на второто място в подреждането.

Александър Исак изведе гостите напред в средата на първото полувреме, след като бе точен от пряк свободен удар, но Марти Рожер изравни в 28-ата минута с добавка отблизо след колебливанамеса на вратаря Алекс Ремиро.

Реал Сосиедад изглеждаше по-опасен след почивката, но в 87-ата минута резервата Хорхе де Фрутос донесе победата на Леванте, след като бе изведен сам срещу вратаря от Гонсало Мелеро.