Отборът на Селта надигра Алавес с 2:0 като домакин в мач от 14-ия кръг на Ла Лига и вече е само на точка от място в топ 6. За тима от Галисия, който през миналия сезон едва не изпадна, това е четвърта поредна победа в шампионата, като никой друг не може да се похвали с такава форма в момента.

Юношата на клуба Брайс Мендес вкара и двата гола, с което вече има три попадения за Селта. 23-годишният испанец вкара първо с глава в 19-ата минута след центриране на Лукас Оласа, а в 79-ата удвои на празна врата след асистенция на Яго Аспас.

“Небесносините” имат условия да увеличат победната си серия, тъй като до края на годината им предстоят двубои срещу намиращите се в зоната на изпадащите Хетафе и Уеска.

В същото време Алавес е само на точка от опасната зона, след като до момента има едва три победи.