Леганес се наложи с 2:1 у дома срещу Лас Палмас в мач от втория кръг в Примера дивисион и постигна първи успех през новия сезон.

През първата част двата отбора пропуснаха да поведат в резултата, а в 54-ата минута вратарят на гостуващия отбор Яспер Силесен спаси дузпа, изпълнена от Дани Раба.

Малко повече от четвърт час след това Хуан Крус с шут от дистанция даде аванс в полза на домакините. Последва ново добро спасяване на Силесен, но в 85-ата минута нидерландският страж нямаше какво да направи при головия удар на Енрик Франкеса.

Дълбоко в допълнителното време Сандро Рамирес реализира почетния гол за Лас Палмас.

В друга мач от кръга Алавес направи равенство 0:0 пред собствена публика с Бетис. Баските завършиха двубоя в намален състав заради червен картон на Александър Седлар в 86-ата минута. / БТА

Снимки: Gulliver/GettyImages