Тимовете на Леганес и Депортиво Алавес не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в среща от 26-тия кръг на испанската Ла Лига. Лукас Перес откри в 47-ата, но в 59-ата минута Гуидо Карийо донесе точката за „краставичарите“.

Срещата беше двуостра с няколко добри положения и пред двете врати. Първи удариха гостите. След неразбирателство в защитата на домакините Лукас Перес се озова сам срещу вратаря на Леганес и го преодоля – 1:0.

В 59-ата минута Оскар Родригес центрира отдясно в наказателното поле, където Гуидо Карийо засече с глава и оформи крайния резултат.

Тази точка обаче не помага много на „краставичарите“, които остават 19-ти с 20 точки. Алавес са 13-ти с 31. В следващия кръг Леганес гостува на Виляреал, докато Алавес приема Валенсия.